Седмица преди старта Уест Хам отнесе четири гола

Седмица преди началото на сезона в Премиър лийг тимът на Уест Хам беше разгромен с 4:0 от Байер (Леверкузен) като гост на “БайАрена” в последната си контрола. Шампионът от Лигата на конференциите допусна три попадения още преди почивката и завърши срещата със само един удар в очертанията на вратата.

Двама от новите играчи на германския тим - Йонас Хофман (9’) и Виктор Бонифейс (37’), забиха две от попаденията, а между тях автогол си вкара Тило Кеерер (23’). През второто полувреме Роберт Андрих (70’) реализира дузпа за крайното 4:0.

Досега през лятото Уест Хам не е взел нито един нов играч, заради което вече има информации за напрежение между мениджъра Дейвис Мойс и ръководството.

Лондончани стартират във Висшата лига с визита на Борнемут на 12 август. Шампионатът в Бундеслигата започва седмица по-късно, като в първия кръг Байер приема РБ (Лайпциг).