Трудно начало за европейския шампион

Европейският шампион Англия стартира Световното първенство с минимална победа с 1:0 над Хаити. Единственото попадение реализира Джорджа Стенуей в 29-ата минута. Футболистката на Байерн бе точна при втория си опит от бялата точка, след като дузпата бе изпълнена два пъти. Срещата бе от група “D”, в която са още отборите на Дания и Китай.

Отборът на Хаити изигра отличен мач в дебюта си на Мондиал и на няколко пъти бе близо до изравняване. Мелчи Дъморней създаде много проблеми на британките. 19-годишната състезателка участваше в най-доброто положение за Хаити, като защитата на Англия бе поставена под сериозен натиск.

Тимът на Сарина Вийгман започна по подобен начин и Европейското първенство миналата година. В играта му липсваха креативност и острота, но отборът стигна до победата. Капитанът Мили Брайт на моменти имаше затруднения в първия си мач от март насам. Алесия Русо пропусна няколко възможности да се разпише. Англия имаше шансове да удвои преднината си през втората част. Пред другата врата пък вратарят на британките Мари Ърпс направи блестящо спасяване, след като отрази удар отблизо на Розелин Елоасент.