Шампионката в Будапеща изхвърча още в първия кръг

Защитаващата титлата си Бернарда Пера отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей от сериите WTА 250 в Будапеща (Унгария) с награден фонд 259 303 долара. Поставената под номер 1 в схемата американка загуби от 19-годишната рускиня Диана Шнайдер с 4:6, 5:7 за два часа на корта.

Шнайдер направи шест пробива по пътя си към успеха в мача. Във втория сет след 5:5 тя взе подаването си, след което и сервис гейма на Пера, за да затвори срещата.

В следващия кръг рускинята, която заема 110-о място в световната ранглиста, ще играе със сънародничката си Мария Тимофеева.

В други срещи от турнира Анна Сискова (Чехия) елиминира Евгения Родина (Русия) с 6;3, 6:0, а германката Татяна Корпач победи Валентини Граматикопулу (Гърция) с 6:4, 6:4.