Росица Денчева изигра безупречен мач и се класира за втория кръг при девойките в Лондон

Росица Денчева изигра беузпречен мач и се класира по убедителен начин във втория кръг при девойките на турнира по тенис "Уимбълдън". Българката разгроми с 6:0, 6:1 Теодора Костович от Сърбия. Срещата продължи едва 54 минути. Денчева доминира тотално на корта и спечели първите 11 гейма в мача. Така тя се реваншира за загубата от Костович във финала на турнира в Пловдив.

По-рано днес Илиян Радулов се класира за втория кръг при юношите. Поставеният под номер 6 българин направи обрат и победи с 4:6, 7:6(4), 6:3 Пол Барбие Газьо от Франция. Във втория кръг Радулов ще играе срещу номер 38 в световната ранглиста за юноши Матич Крижник от Словения.

По-късно днес мачовете си от първия кръг ще изиграят и другите български тенисисти. Поставеният под номер 12 при юношите Адриано Дженев ще играе срещу Антоан Гибодо от Франция.

При девойките Ива Иванова ще играе срещу квалификантката Вандула Вадлдманова от Чехия.

Снимка: БФ Тенис