"Sportal.bg подкаст - Вечното дерби", гост: Ивайло Петров - Пифа
В новия брой на подкаста на Sportal.bg на водещия Филип Друмчев гостува бившият вратар на ЦСКА Ивайло Петров. В серия от предавания подкастът връща лентата към знакови мачове между "червените" и Левски.
В този епизод темата е дербито от 10 май 2008 година, когато на стадион "Българска армия" в Борисовата градина ЦСКА и Левски завършват 1:1, а след това армейците са наградени от президента на БФС Борислав Михайлов като шампиони. Попаденията в шампионския мач на "червените" бележат Еньо Кръстовчев и Велизар Димитров от дузпа.
В подкаста Ивайло Петров се върна към юношеските си години на "Герена", като разкри, че е тренирал борба преди да застане под рамката на вратата. Пифа говори и за раздялата си с Левски, трансфер в Германия и как катастрофира тежко с автомобил. Един от любимците на сектор "Г" си припомни и култови случки от периода в Олимпик (Тетевен) и разказа за идването си на "Армията".
Пифа анализира и най-интересните моменти от дербито през 2008 година, като отличи само Дарко Тасевски от състава на Левски. Петров говори и за двубоя за Суперкупата на България от 2006 година, когато спасява три дузпи на "сините" с фланелката с прерязани с ножица ръкави. Пифа сподели и за своите бъдещи планове, а и определи най-добрите според него вратари у нас.
Пълен запис на Вечното дерби от 10 май 2008 година с уникални кадри от награждаването на ЦСКА с 31-ата шампионска титла може да намерите в YouTube канала на Sportal.bg.