България U15 надви Косово U15 в контрола

Националният отбор на България до 15 години победи в контролна среща връстниците си от Косовo с 2:0. Двубоят се игра на Националната ни футболна база в “Бояна” и стартира в 11:00 часа.

Срещата започна чудесно за нашият отбор и той поведе още в първата минута с гол на Димитър Урумов. В 10-ата минута “лъвчетата” можеха да удвоят резултата, но след центриране на Урумов Илиян Гатински не успя да вкара. Гатински отбеляза от воле в средата на полувремето след избита топка от корнер. До края на полувремето повече попадения не паднаха и България се оттегли на почивка с комфортна преднина.

През втората част темпото спадна, а чистите положения за гол липсваха. Така двубоят завърши с победа 2:0 за България.

Следващият двубой за младите “лъвчета” е в събота (10 юни).