Спортист (Своге) се наложи над Дунав в контрола

Спортист (Своге) спечели срещу Дунав с 1:0 в контролна среща, играна на стадиона в село Склаве. Единственото попадение бе дело на Георги Николов, а футболистите на Петър Колев пропуснаха още няколко изгодни положения, с които да направят победата по-изразителна.

Първата опасна ситуация бе за Спортист в 19-ата минута, когато Лукас Мартинс се озова на голова позиция, но стражът на съперника Даниел Николов се справи и спаси с крак.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Малко преди почивката Георги Николов пресече лошо върната към вратаря топка и я вкара в мрежата на русенци за 1:0.

Второто полувреме не се различаваше от първото, въпреки че заради калния терен трудно можеше да се играе по-техничен футбол. Отборът от Дунав така и не успя да отправи точен удар във вратата на Спортист, докато момчетата на Колев имаха още няколко голови възможности, които не успяха да реализират.