Мартин Тошев заби три гола при успех на Етър

Отборът на Етър постигна убедителен успех във втората си проверка от подготовката, като надигра с 5:1 Сливен. С хеттрик се отличи новопривлеченият нападател Мартин Тошев, който подаде и за първото попадение на Кольо Станев.

Дебют за първия отбор на Етър направи халфът от школата на "болярите" Атанас Атанасов. Великотърновци имаха тотален превес срещу третодивизионния Сливен, чийто играещ треньор е бившият капитан на етърци Иван Стоянов. Превъзходството им през първата част бе тотално и бе материализирано с четири попадения.

Още в 3-ата минута вратарят на домакините сгреши при изнасянето на топката, последва атака отляво на Мартин Тошев, който центрира и непокритият Кольо Станев отблизо засече топката – 0:1. В 11-ата минута Мартин Тошев получи хубава топка отляво и стреля без забавяне, но вратарят Сапунджиев успя да извади в корнер.Ново положение за гол имаше в 16-ата минута, когато Валери Христов проби отдясно по аутлинията и намери Станев, който продължи към Мартин Тошев в голова позиция, но вратарят успя да пресече паса. Малко след това отново игралият отлично Кольо Станев непокрит нахлу към пеналта и бе съборен на границата. В 23-ата минута след параболично центриране на Станев отдясно и топката срещна напречната греда. Последва голов рецитал на Мартин Тошев. Минута по-късно пак Кольо Станев центрира отдясно и Тошев с глава вкара първото си попадение за Етър – 0:2. Следващата интересна ситуация бе чак в 38-ата минута – Валери Христов центрира отдясно и Крум Стоянов се размина с топката пред голлинията.През втората част "виолетовите" понамалиха темпото, въпреки че продължиха да водят играта. Домакините се възползваха в 50-ата минута, когато опитният играещ треньор – бившият капитан на Етър Иван Стоянов намали на 1:4.На два пъти Атанас Атанасов можеше да се разпише, но първо след като бе изведен отдясно ударът му бе блокиран, а после стреля от средна дистанция, но вратарят улови. В 58-ата минута Евгений Илиев излезе сам срещу вратаря и пусна на Йоан Маринов, който обаче от чиста позиция би до гредата. Нисък удар на Илиев бе спасен от Павел Колев. Петият гол за Етър падна в 72-ата минута – Николай Янков стреля от фал, вратарят изпусна топката и Росен Върбишки отблизо вкара за 1:5.