Янтра отнесе Етър в контрола

Янтра (Габрово) отнесе с 3:0 Етър в първата контрола от подготовката и за двата отбора. Двата състава са във Втора лига, но на различни позиции. И докато Етър е смятан за претендент за промоция, то габровци ще се борят за своето оцеляване. Мачът се игра на неутрален терен в Мъглиж.

Още от началото Янтра атакуваше по-често, като в 8-ата минута удар на Емил Колев мина високо над вратата. В 19-ата минута резултатът бе открит. Тони Иванов отне топката от Ангелов, напредна отляво и центрира, а Емил Колев отблизо засече за 1:0. После етърци поизнесоха играта напред и в 23-ата минута Христо Митев проби отляво и центрира, но вратарят Християн Василев пресече центрирането.

Последваха две добри ситуации за Янтра. Нисък удар на Тодор Чаворски от съперника бе изваден от Ангел Мартинов в корнер, а малко след това далечен изстрел на Георги Върбанов мина на метър от сглобката. Етър можеше да изравни в 36-ата минута, когато Калоян Ненчев бе изведен от дълбочина в голова позиция, но не отправи добър удар и топката отиде в аут.

През втората част влязоха всички останали футболисти, но картината така и не се промени. Полувремето започна с уникален пропуск на Тодор Чаворски, който след грешка на бранител се откъсна сам, но стреля покрай гредата за радост на "виолетовите". В 50-ата минута обаче Тони Иванов напредна отдясно и центрира на главата на Добромир Бонев за 2:0. Отново Бонев в 64-ата минута с далечен удар в ъгъла на Иван Дерменджиев покачи на 3:0.

До края "виолетовите" опитаха атаки, които обаче бяха хаотични и така и не застрашиха вратата на съперника.