Отборът на Георги Костадинов се измъчи с един от аутсайдерите

АПОЕЛ се наложи с минималното 1:0 над предпоследния в класирането Олимпиакос (Никозия) в среща от 17-ия кръг на кипърското първенство. Единствения гол отбеляза Далсио в 28-ата минута, а българският халф Георги Костадинов пропусна двубоя заради контузия.

Португалецът Далсио нямаше нито един гол от началото на сезона, но се възползва от асистенция на Кингсли Сарфо, за да донесе трите точки на АПОЕЛ. Домакините пропуснаха доста положения след почивката и резултатът остана непроменен.

В другата среща днес Докса и АЕЛ Лимасол направиха нулево равенство, след което и двата отбора запазиха позициите си в подреждането.

АПОЕЛ води с 40 точки, следван от Пафос и АЕК Ларнака с по 37. Шампионът Аполон (Лимасол) на Илиан Илиев е на шесто място с 28 точки, колкото има и петият Омония.

Снимка: 24sports.com.cy