Антъни Дейвис вкара 44 точки на Милуоки! ЛеБрон изпревари легендата Меджик Джонсън

Антъни Дейвис реализира 44 точки при победата на Лос Анджелис Лейкърс със 133:129 като гост срещу Милуоки в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

В този двубой ЛеБрон Джеймс изпревари легендарния Меджик Джонсън в класацията за асистенции в Лигата.

Дейвис и Джеймс имат основна заслуга за триумфалното завръщане на старши треньора Дарвин Хем в Милуоки.

Специалистът работи в тима на Бъкс в периода 2018-2022 година, а в края на миналия век носи екипа на отбора от щата Уисконсин.

Янис Адетокумбо се отличи с 40 точки, 7 борби и 5 асистенции в полза на домакините, а неговият съотборник Крис Мидълтън завърши със 17 точки и 7 завършващи подавания при завръщането си в игра след лечение на контузия в китката.

Звездата на гостуващия отбор Леброн Джеймс реализира 28 точки, подаде 11 асистенции и овладя 8 топки под кошовете.

В четвъртия период от двубоя бяха регистрирани три равенства и общо шест смени на водачеството в резултата. Крилото отбеляза важна тройка 3:22 минути преди финалната сирена, давайки решителен аванс в полза на Лейкърс.

Джеймс вече има 10 144 завършващи подавания и заема шеста позиция в класацията за най-много асистенции в НБА за всички времена. Меджик Джонсън е с 10 133 на седмо място.