Баскетболните националки на България проведоха първа тренировка във Вуковар
Националният отбор на България по баскетбол за жени проведе първата си тренировка на хърватска земя снощи във Вуковар преди преди днешната си среща с тима на Хърватия от група „Е“ на квалификациите за първенството на Стария континент през 2023 година.
Двубоят е от 20:00 часа българско време. Българските баскетболистки пътуваха до Хърватия директно от Сърбия, където по-рано през седмицата също имаха мач от евроквалификациите.
Стефан Михайлов определи групата за мача със Сърбия
Воденият от селекционера Стефан Михайлов състав записа две поражения от двата си мача до момента в групата, а хърватките са един успех и едно поражение. Лидер е Сърбия с две победи. Последният квалификационен прозорец ще се проведе през 2023 година, когато на 12 февруари България ще приеме Сърбия, а три дни по-рано сръбкините ще бъдат домакини на Хърватия.
За Еврошампионата догодина ще се класират победителите в десетте квалификационни групи, както и четири от най-добрите втори отбори, но без тези от групи F и I.