Пламен Константинов изведе Локомотив (Новосибирск) до четвърта победа в Русия

Новият селекционер на националния отбор на България по волейбол за мъже Пламен Константинов изведе воденият от него вицешампион Локомотив (Новосибирск) до четвърта победа в Суперлигата на Русия.

“Железничарите” записаха чист успех над Кузбас (Кемерово) с 3:0 (25:18, 25:22, 29:27) в мач от 8-ия кръг.

Сръбският диагонал Дражен Лубурич, който влезе като резерва във втората част, добави 10 точки (59% ефективност в атака - +7). Илияс Куркаев се отчете с 9 точки (1 ас, 1 блок, 64% ефективност в атака - +4). Иля Казаченков игра в първите 2 части и реализира 8 точки (80% ефективност в атака - +6). Дмитрий Лизик също записа 8 точки (1 ас, 1 блок, 55% ефективност в атака - +1).

Бившият диагонал на Монтана Кирил Клец (3 блока, 47% ефективност в атака- +6) и Роман Пакшин (1 ас, 2 блока, 50% ефективност в атака, 6% перфектно и 28% позитивно посрещане - +3) записаха по 11 точки за Кузбас.

Локомотив спечели “Сибирското” дерби и се изкачи на 7-о място във временното класиране с актив от 13 точки (4 победи, 4 загуби).

Кузбас допусна 4-а загуба и с актив от 11 точки е 10-и (4 победи, 4 загуби).

В следващия 9-и кръг Локомотив гостува на Югра-Самотлор (Нижневартовск) на 27 ноември. Кузбас е домакин на Зенит (Казан) на 25 ноември.