Левски удари още един фаворит! "Сините" с чист успех срещу Дея в София

Волейболистите на Левски София победиха Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:17, 28:26, 25:15) в мача от 4-ия кръг на Efbet Супер Волей, който се игра в столичната зала “Левски София” пред 300 зрители.

Така момчетата на Николай Желязков записаха втора поредна победа над фаворит, след като в 3-ия кръг изненадаха шампионите от Хебър и ги надиграха с 3:0 насред Пазарджик.

Така момчетата на Никорай Желязков записаха трети успех в елита, като с една загуба и 10 точки заемат трето място във временното класиране.

Тимът на Дея допусна трета загуба, като с един успех и 4 точки се намира на осма позиция в подреждането.

Симеон Николов вдигна перфектно над глава към зона 2, където Венислав Антов атакува мощно за 3:2. Тодор Вълчев атакува в аут и 5:3. Атака на Владимир Гърков направи резултата 6:3. Единична блокада на Алехандро Торо спря атака на Николай Учиков за 7:3. Ас на Владимир Гърков и 8:3. Единична блокада на Светослав Гоцев спря атака на Стефано Патриарка - 9:3. Ас на Венислав Антов направи преднината на Левски 15:10. Владимир Гърков атакува по блокадата за 16:10. Венцислав Симеонов взе прекъсване за Дея. Блокаут на Владимир Гърков - 18:12. Ас на Владимир Гърков и 19:12. Атака на Светослав Гоцев по блокадата направи резултата 20:13. Валентин Братоев атакува по диагонала от зона 4 за 15:21. “Пирон” на Лазар Бучков в центъра - 22:15. Валентин Братоев атакува по правата от зона 2 за 16:22. “Сините” стигнаха до геймбол при 24:17 след атака на Венислав Антов по правата от зона 2. Ас на Владимир Гърков донесе успеха на Левски София в първата част с 25:17. “Сините” постигнаха успеха в първата част, след като постигнаха 5 аса и 3 успешно блокади.

Единична блокада на Светослав Гоцев срещу атака на Стефан Чавдаров и 4:2 за “сините” в началото на втората част. Блокаут на Светослав Гоцев - 5:3. Венислав Антов атакува на разкъсана блокада от зона 2 за 9:7. Единична блокада на Николай Учиков възстанови равенството при 9:9. Единична блокада на Стефан Чавдаров срещу атака на Светослава Гоцев и Дея спорт поведе в резултата с 10:9. Николай Желязков взе прекъсване за “сините”. Нови две поредни блокади за Дея на Валентин Братоев и бургазлии поведоха с 12:9. Блокаут на Алехандро Торо и Левски намали до 11:13. Николай Учиков атакува успешно от зона 2 за 14:11. Ас на Стефан Чавдаров и бургазлии поведоха с 15:11. Алехандро Торо атакува по тройна блокада за 13:15. Венислав Антов намали до 15:16. Блокаут на Тодор Вълчев и Дея поведе със 17:15. Николай Учиков атакува успешно по правата от зона 2 - 18:15. Николай Захариев се появи в игра и веднага атакува успешно - 16:18. Валентин Братоев атакува безкомпромисно за 18:16. Технична атака на Алехандро Торо - 20:21. Валентин Братоев атакува успешно по острия диагонал от зона 2 и Дея спорт поведе с 22:20. Николай Учиков се справи с тройна “синя” блокада за 23:20. Единична блокада на Симеон Николов спря атака на Тодор Вълчев за 22:23. Алехандро Торо атакува в мрежата и Дея стигна до геймбол при 24:22. Блокаут на Венислав Антов - 23:24. Ас на Симеон Николов изравни резултата при 24:24. Нов ас на Симеон Николов и “сините” стигнаха до геймбол при 25:24. Венцислав Симеонов взе прекъсване за Дея. Блокаут на Стефано Патриарка и ново равенство при 25:25. Блокаут на Венислав Антов - 26:25 за “сините”. Атака на Николай Захариев в центъра и 27:26. Блокаут на Венислав Антов и Левски София спечели втората част с 28:26.

Бургазлии поведоха с 5:4 в началото на третата част. Алехандро Торо изравни при 6:6 с технична атака. Владимир Гърков игра технично с блокадата и Левски поведе със 7:6. Великолепна комбинация в центъра Симеон Николов - Лазар Бучков - 8:7. бомбен сервис на Лазар Бучков и контра на Владимир Гърков доведоха 3 точки аванс за “сините”. Венцислав Симеонов взе прекъсване за Дея. Пайп на Алехандро Торо направи резултата 12:8. Димитър Дулчев замени Николай Учиков в състава на Дея. Светослав Гоцев атакува в центъра за 13:9. Георги Братоев получи жълт картон от главния съдия Атанас Върбанов за оспорване на съдийско решение. Блокада на Алехандро Торо направи преднината на Левски 15:9. Единична блокада на Светослав Гоцев и 16:9. Венислав Антов атакува по блокадата за 18:10. “Пирон” на Лазар Бучков в центъра и 20:11. Владимир Гърков докосна мрежата - 22:14. Владимир Гърков атакува по блокадата от зона 4 - 23:14. “Сините” стигнаха до мачбол при 24:14. Сервис в мрежата на Валентин Братоев даде успеха на Левски София в третата част с категоричното 25:15.

15-годишният разпределител на Левски Симеон Николов бе избран за MVP и постигна 4 точки (2 аса, 2 блока).

Реализатор за Левски София бе Венислав Антов с 21 точки (3 аса, 62% ефективност в атака - +15).

Владимир Гърков добави 12 точки (3 аса, 56% ефективност в атака, 21% перфектно и 57% позитивно посрещане - +8).

Аржентинецът Алехандро Торо се отличи с 10 точки (2 блока, 47% ефективност в атака, 68% перфектно и 82% позитивно посрещане - +6).

Светослав Гоцев реализира 8 точки (4 блока, 57% ефективност в атака - +6)

Лазар Бучков записа 6 точки (1 ас, 100% ефективност в атака - +3).

За Дея Валентин Братоев записа 10 точки (3 блока, 54% ефективност, 39% перфектно и 61% позитивно посрещане - +4).

ЛЕВСКИ СОФИЯ - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 3:0 (25:17, 28:26, 25:15)

ЛЕВСКИ: Симеон Николов 4, Венислав Антов 21, Владимир Гърков 12, Алехандро Торо 10, Светослав Гоцев 8, Лазар Бучков 6 - Владислав Иванов-либеро (Николай Захариев 2, Стоил Палев)

Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ

ДЕЯ: Георги Братоев, Николай Учиков, Валентин Братоев, Тодор Вълчев, Стефан Чавдаров, Стефано Патриарка - Мартин Иванов-либеро (Денис Чавдаров, Самуил Вълчинов, Димитър Дулчев)

Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg