Християн Стоянов и Милица Мирчева триумфираха на Националния шампионат по крос кънтри

Християн Стоянов и Милица Мирчева триумфираха на Националния шампионат по крос кънтри бягане при мъжете и при жените в Сунгурларе.

Държавният шампион на писта на 1500 и на 5000 метра Стоянов прибави нова титла към колекцията си през сезона, след като беше най-бърз по 10-километровото трасе с време 31:54 минути.

Втори с 32:28 минути завърши националният първенец на маратон Исмаил Сенанджи, който за трета поредна година се класира на подиума след бронзовите отличия в предишните две издания на първенството.

Георги Гергов заслужи бронза с 32:56 минути.

Миналогодишният победител Митко Ценов не участва в състезанието.

Мирчева защити титлата си при дамите. Тя финишира първа по 8-километровата дистанция за 27:03 минути. Мирчева национална рекордьорка на 10000 метра, полумаратон и маратон, а през тази година стана шампионка на България и в бягането на 5000 метра.

Среброто взе балканската и национална шампионка в маратона Маринела Нинева с 29:01 минути.

Тя остана втора, както и през миналия сезон, след като преди това беше спечелила златото в предишните пет години.

Трета се нареди Силвия  Георгиева с 29:25 минути.