Карабах изхвърли Лех (Познан) от ШЛ с разгром

Отборът на Карабах записа впечатляваща победа с 5:1 в равенша срещу Лех (Познан) от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Шампионът на Азебрайджан не само заличи загубата с 0:1 в първия мач, но показа характер, след като допусна ранен гол, за да направи пълен обрат в своя полза и да се класира за следващата фаза на надпреварата.

Лех откри резултата още в 1-вата с попадение на Кристофер Велде, но още до почивката домакините успяха да обънат развоя на мача в своя полза с голове на Кади в 14-тата и Филип Озобич в 42-рата минута.

През второто полувреме Карабах довърши съперника с нови три попадения, дело на Кевин Медина в 56-ата, отново Кади в 74-тата и Абас Хусейнов в 77-ата минута.

Така Карабах по абсолютно убедителен начин се класира за следващия етап от квалификациите, където ще се изправи срещу швейцарския Цюрих.