Джокович няма спечелен сет срещу Кирьос

Новак Джокович ще трябва да промени нещо, ако иска да стигне до седмата си титла на “Уимбълдън”. Сърбинът няма спечелен сет срещу утрешния си съперник на финала Ник Кирьос. Това обаче не е чак толкова изненадващо на фона на това, че двамата са се срещали само два пъти.

И двете срещи са през 2017 г. и са на твърди кортове. Първият мач между тях е на четвъртфинал в Акапулко, Максико. Двубоят е оспорван, но австралиецът печели със 7:6(9), 7:5. Сервисът на Ник е от решаващо значение, тъй като той вкарва 25 аса. Следващата им среща е десетина дни по-късно. На осминафиналите в Индиън Уелс Кирьос печели с 6:4, 7:6(3).

Джокович е в серия от 27 поредни победи на “Уимбълдън”, където спечели титлата последните три години. Общата статистика на Новак на “Ол Ингланд Клъб” е 85 победи и 10 загуби.