България изпусна Словакия на Европейския шампионат по хандбал във Варна

Националният отбор на България изигра страхотен мач и бе близо до успеха срещу Словакия в мач за разпределението на местата от 5-то до 8-мо на Европейския шампионат по хандбал за младежи до 20 години, но отстъпи с 31:32 (16:18). 

Срещите от надпреварата се играят в зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта във Варна.

В началото на мача играта бе равностойна и резултатът бе изравняван два пъти, след което символичните домакини от Словакия успяха да поведат с 2 гола аванс. След почти 10 минути игра словаците поведоха с 3 гола при 7:4, но националите ни веднага реализираха две попадения и намалиха пасива си до само гол – 7:6. Словакия успя да възстанови преднината си от 3 гола при 11:8, но в 22:30 минута на първата част България изравни при 12:12 с попадение на Марио Марев. Последва още едно изравняване на резултата, след което словаците отново дръпнаха с 2 гола напред. При първото им попадение Александър Илиев от националите ни получи и 2-минутно наказание. На полувремето резултатът бе 18:16 за Словакия.

След почивката играта бе оспорвана и равностойна. Националите ни успяха да изравнят резултата при 20:20 в 34:48 минута на срещата. След нови две изравнявания словаците отново поведоха с 2 гола, независимо че бяха с човек по-малко на терена заради наказание на техен играч. В 44:45 минута на мача Словакия успя отново да поведе с 3 гола в мача – 27:24. В 50:25 минута България отново успя да изравни резултата при 27:27 след успешно изпълнен 7-метров наказателен удар от Марио Марев, а малко по-късно с гол на Божидар Симеонов националите ни поведоха с 28:27. Словакия отвърна с четири безответни гола след две неуспешни атаки на националите ни и не само изравни резултата, но и поведе с 3 гола при 31:28 около 3 минути преди края на мача. Минута преди края на срещата България стопи пасива си до само гол, но времето не стигна за обрат и националите ни отстъпиха с 31:32.

За победителите Якуб Кравчак вкара 13 гола, за България Марио Марев реализира 12 гола от 12 шута, а Георги Кръстев добави 6 гола.

Утре от 10:30 часа националите ни ще спорят за 7-то място на турнира срещу отбора на Грузия, който загуби по-рано днес от Латвия с 24:27 (12:15).

Още от Други спортове

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти