Септември (Сф) сгъна Етър и излезе начело

Септември (София) спечели с 3:1 над Етър в дербито от 33-ия кръг на Втора лига и направи важна крачка към футболния елит. Ветеранът Даниел Младенов се разписа от дузпа в 12-ата минута и даде аванс за болярите. Иван Арсов изравни с глава в 24-ата минута, а капитанът на домакините Асен Чандъров направи 2:1 в 40-ата минута. Голмайсторът Марио Илиевски покачи на 3:1 с диагонален изстрел в 79-ата минута. По този начин отборът на Славко Матич излезе начело във временното класиране на втория ешелон.

Дербито започна с бърз гол на гостите от Велико Търново. В 12-ата минута Ловре Кнежевич беше повален в наказателното поле от вратаря Димитър Шейтанов, който беше наранен при интервенцията, което накара главния съдия Георги Димитров по назначи 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Даниел Младенов, който не остави шанс на Шейтанов, пращайки топката в левия ъгъл - 1:0 за болярите.

Твърде бързо обаче хората на Славко Матич се върнаха в мача. В 24-ата минута Иван Арсов посрещна центриране от ъглов удар и с глава не остави никакъв шанс на вратаря Христо Иванов и бранителите пред него - 1:1.

Последваха няколко геройски спасявания на Христо Иванов. Плевенчанинът се мяташе като лъв по голлинията, като в един момент извади изстрел с глава на Арсов с котешки рефлекс. В 40-ата минута обаче Асен Чандъров посрещна центриране отдясно на Красиан Колев и Септември (София) поведе в резултата - 2:1.

През второто полувреме картината в "Драгалевци" не се промени и по-интересните ситуации продължиха да са пред вратата на Иванов. В един момент ветеранът остави рамката си празна и излезе извън наказателното поле, което позволи на Атанас Кабов да пробва мерника си, но бившето крило на Левски не успя да реализира. В 79-ата минута обаче Марио Илиевски не сбърка, стреляйки красиво по диагонала отдясно - 3:1 за тима на Матич.

Към края гостите от Етър можеха да намалят резултата, но Шейтанов направи две-три добри спасяване и не позволи това да се случи. Така Септември (София) записа пети пореден успех във Втора лига и направи нова крачка към efbet Лига

Септември (Сф) 3:1 Етър 0:1 Даниел Младенов (12 - дузпа)1:1 Иван Арсов (24)2:1 Асен Чандъров (40)3:1 Марио Илиевски (79)

Стартовите състави:

Септември: 21. Шейтанов, 10. Чандъров, 7. Рамадан, 8. Ал. Тодоров, 22. Ас. Георгиев, 6. Кабов, 4. Арсов, 18. Колев, 16. Пешов, 14. Илиевски, 17. С. Александров.

Етър: 1. Хр. Иванов, 4. Г. Александров, 7. Станев, 10. Цв. Тодоров, 11. Младенов, 14. Апостолов, 16. Уилсон, 20. Пехливанов, 22. Кнежевич, 28. Янков, 29. Дичев.