Локо (Пд) с обрат срещу Ботев (Луковит) на старта на турнира на последните 4 🏐

Волейболистите на Локомотив (Пловдив) стартираха с победа на турнира на последните четири в Efbet Супер Волей. Воденият от Димитър Божилов тим обърна и се наложи над Ботев (Луковит) с 3:1 (20:25, 25:14, 25:16, 25:20) в първия си мач от турнира, игран тази вечер в зала "Христо Ботев" в София.

Берое обърна Раковски в зала "Христо Ботев" 🏐

Утре (23 март) отново от 18,00 часа Локомотив ще играе срещу Берое 2016 (Стара Загора), който по-рано днес надделя над Раковски 1964 (Севлиево) също с 3:1 гейма. Преди това от 15,00 часа Ботев ще излезе срещу севлиевци.

Победителят в този мини турнир ще играе плей-аут за оставане в елита с втория тим от Висшата лига, докато останалите три отбора ще отпаднат.

В първия гейм двата тима тръгнаха равностойно, след което пловдивчани взеха лека преднина. Постепенно обаче Ботев набра инерция обърна. До края темпото се запази и луковитци поведоха след 25:20. Втората част премина изцяло под диктовката на Локомотив, които доминираха напълно и изравниха след убедително 25:14.

Третата част бе идентична и играчиха на Димитър Божилов поведоха в мача след 25:16. В четвъртия гейм играта започна на амплитуди, след което пловдичани дръпнаха. Двата тима продължиха равностойно до 18:18, но впоследствие "железничарите" отново поведоха. До края Локомотив не срещна проблеми и спечели мача след 25:20 и 3:1.

Най-полезни за Локомотив станаха капитанът Венцислав Георгиев (1 блок, 2 аса и 42% ефективност в атака - +7) и Борислав Чукалов (3 аса, 55% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане - +9) с 16 и 15 точки за победата.

За тима на Ботев над всички бе Иван Панков със 17 точки (1 блок и 36% ефективност в атака - +2). Цветослав Цаков и Илиян Иванов добавиха 12 и 10 точки, но и това не помогна за успеха.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 3:1 (20:25, 25:14, 25:16, 25:20)

ЛОКОМОТИВ: Евгени Григоров 5, Венцислав Георгиев 16, Борислав Чукалов 15, Костадин Бишуров 13, Мартин Палийски 11, Теодор Стратиев 6 - Петко Иванов-либеро

Старши треньор: ДИМИТЪР БОЖИЛОВ

БОТЕВ: Йордан Георгиев 1, Иван Панков 17, Цветослав Цаков 12, Илиян Иванов 10, Борис Борисов 8, Пламен Тодоров 4 - Мирослав Братанов-либеро

Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg