Берое надви 10 от ЦСКА 1948 и записа първа победа над този съперник

Берое постигна първа историческа победа срещу ЦСКА 1948. Заралии се наложиха с минималното 1:0 у дома в мач от 24-ия кръг на efbet Лига

Даниел Генов реализира единственото попадение в 69-ата минута, след като малко по-рано се появи от резервната скамейка. Гостите играха почти цяло полувреме с 10 човека - Венцислав Василев бе изгонен в 54-ата минута заради втори жълт картон.

Двубоят не предложи много голови ситуации пред двете врати, но за сметка на това главният съдия Валентин Железов показа 10 картона, един от които червен. С днешния успех Берое прекъсна серията си от две поредни шампионатни поражения и се изкачи на седмо място във временното класиране. ЦСКА 1948 остава близо до опасната зона с актив от 26 точки.

Мачът започна агресивно и от двете страни, като по един футболист от Берое и ЦСКА 1948 получи жълт картон в първите 5 минути.

В 12-ата минута Алекс Колев изведе по добър начин Георги Русев очи в очи със стража на Берое. Нападателят на "червените" не успя да го преодолее, но дори и да се беше разписал, попадението нямаше да бъде зачетено заради вдигнат флаг за засада.

Малко след това именно Колев се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му се оказа твърде слаб и не затрудни Генадий Ганев.

Последваха изстрели от фал към двете врати, но без реална опасност за Караджов и Ганев.

В 38-ата минута Давиде Мариани отправи първия точен удар за Берое в мача. Той обаче не затрудни стража на "червените", който безпроблемно улови топката.

В 54-ата минута Венцислав Василев извърши грубо нарушение срещу Тунгара, за което получи втори жълт картон, и остави своя отбор в намален състав.

Алиун Фал намери Даниел Генов в наказателното поле, а нападателят на домакините демонстрира индивидуална класа. Той се справи с противниковата защита и с удар в долния десен ъгъл на вратата направи безпомощен Иван Карадажов.

Четвърт час преди края на редовното време Алиун Фал размина няколко противникови защитници и стреля от границата на пеналтерията, но топката попадна право в ръцете на стража на ЦСКА 1948.

В 82-ата минута Мартин Тошев засече с глава центриране отляво, но ударът му бе спасен от Генадий Ганев.

БЕРОЕ 1:0 ЦСКА 19481:0 Даниел Генов (69)

БЕРОЕ: 33. Ганев, 5. Юсеф, 8. Тунгара, 10. Юсеин, 11. Фал, 15. Динков (К), 18. Мариани, 20. Фуртадо, 21. Лебон, 43. Перейра, 99. КамараЦСКА 1948: 12. Караджов, 21. Василев, 25. Ангелов, 18. Чочев, 37. Мартинов, 68. Шопов, 10. Русев, 33. Иванов (К), 9. Колев, 22. Даскалов, 24. Марин