Берое надви 10 от ЦСКА 1948 и записа първа победа над този съперник

Берое постигна първа историческа победа срещу ЦСКА 1948. Заралии се наложиха с минималното 1:0 у дома в мач от 24-ия кръг на efbet Лига

Даниел Генов реализира единственото попадение в 69-ата минута, след като малко по-рано се появи от резервната скамейка. Гостите играха почти цяло полувреме с 10 човека - Венцислав Василев бе изгонен в 54-ата минута заради втори жълт картон.

17 Берое - ЦСКА 1948

Двубоят не предложи много голови ситуации пред двете врати, но за сметка на това главният съдия Валентин Железов показа 10 картона, един от които червен.

С днешния успех Берое прекъсна серията си от две поредни шампионатни поражения и се изкачи на седмо място във временното класиране. ЦСКА 1948 остава близо до опасната зона с актив от 26 точки.

Мачът започна агресивно и от двете страни, като по един футболист от Берое и ЦСКА 1948 получи жълт картон в първите 5 минути.

В 12-ата минута Алекс Колев изведе по добър начин Георги Русев очи в очи със стража на Берое. Нападателят на "червените" не успя да го преодолее, но дори и да се беше разписал, попадението нямаше да бъде зачетено заради вдигнат флаг за засада.

Малко след това именно Колев се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му се оказа твърде слаб и не затрудни Генадий Ганев.

Последваха изстрели от фал към двете врати, но без реална опасност за Караджов и Ганев.

В 38-ата минута Давиде Мариани отправи първия точен удар за Берое в мача. Той обаче не затрудни стража на "червените", който безпроблемно улови топката.

В 54-ата минута Венцислав Василев извърши грубо нарушение срещу Тунгара, за което получи втори жълт картон, и остави своя отбор в намален състав.

Алиун Фал намери Даниел Генов в наказателното поле, а нападателят на домакините демонстрира индивидуална класа. Той се справи с противниковата защита и с удар в долния десен ъгъл на вратата направи безпомощен Иван Карадажов.

Четвърт час преди края на редовното време Алиун Фал размина няколко противникови защитници и стреля от границата на пеналтерията, но топката попадна право в ръцете на стража на ЦСКА 1948.

В 82-ата минута Мартин Тошев засече с глава центриране отляво, но ударът му бе спасен от Генадий Ганев.

БЕРОЕ 1:0 ЦСКА 1948

1:0 Даниел Генов (69)

БЕРОЕ: 33. Ганев, 5. Юсеф, 8. Тунгара, 10. Юсеин, 11. Фал, 15. Динков (К), 18. Мариани, 20. Фуртадо, 21. Лебон, 43. Перейра, 99. Камара

ЦСКА 1948: 12. Караджов, 21. Василев, 25. Ангелов, 18. Чочев, 37. Мартинов, 68. Шопов, 10. Русев, 33. Иванов (К), 9. Колев, 22. Даскалов, 24. Марин

Снимки: Владимир Иванов