Пламен Константинов изведе Локомотив (Новосибирск) до победа №17 в Русия 🏐

Българският специалист Пламен Константинов изведе отбора на Локомотив (Новосибирск) до 17-а победа в Супрелигата на Русия.

В мач от 20-ия кръг “железничарите” стигнаха до чист успех при гостуването си на Кузбес в Кемерово с 3:0 (25:18, 25:22, 29:27).

Възпитаниците на Пламен Константинов бяха затруднени само в третата част, но все пак спечелиха мач в 3 гейма.

Най-резултатен за Локомотив стана сръбският диагонал Дражен Лубурич с 15 точки (4 аса, 1 блок, 71% ефективност в атака - +8).

Най-полезен в двубоя стана Илияс Куркаев, който реализира 14 точки (2 аса, 4 блока, 100% ефективност в атака - +9).

Сергей Савин добави още 13 точки (1 ас, 52% ефективност в атака, 12% перфектно и 35% позитивно посрещане - +9).

Резервата Роман Пакшин, който заигра не необичайния за него пост на диагонал ан разпределителя, стана най-резултатен за Кузбас с 15 точки (1 аса, 61% ефективност в атака - +10). Антон Карпухов и Инал Тавасиев добавиха по още 8 точки.

Така Локомотив записа 17-и успех и с актив от 49 точки (17 победи, 1 загуба) заема второ място във временното класиране.

Кузбас допусна 10-а загуба и с актив от 27 точки (9 победи, 10 загуби) е 6-и.

В следващия 21 кръг Локомотив приема лидера Зенит (Казан) на 12 март в пряка битка за първото място в редовния сезон.

Кузбас гостува на Белогорие в Белгород на 13 март.

КУЗБАС (КЕМЕРОВО) - ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) 0:3 (18:25, 22:25, 27:29)

КУЗБАС: Егор Кречетов 1, Виталий Папазов 5, Антон Карпухов 8, Евгений Сивожелез 4, Петър Кръзманович 7, Инал Тавасиев 8 - Александър Моисеев-либеро (Владимир Съемшчиков, Роман Пакшин 15, Александър Бутко)

Старши треньор: ИГОР ЮРИЧИЧ

ЛОКОМОТИВ: Константин Абаев, Дражен Лубурич 15, Сергей Савин 13, Джон Гордън Перин 7, Илияс Куркаев 14, Дмитрий Лизик 7 - Роман Мартинюк-либеро (Семьон Кривитченко-либеро, Кирил Власов)

Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ.