Злато за Мирела Демирева от Балканиадата в Истанбул

Сребърната олимпийска медалистка от Рио де Жанейро 2016 Мирела Демирева спечели титлата в скока на височина на Балканиадата по лека атлетика в зала в Истанбул. Българката, която има и два сребърни европейски медала на открито, преодоля за първото място 192 см. Така тя донесе втори медал за страната ни на този форум, след като по-рано днес Милена Миткова завърши трета в скока на дължина с 6.12 метра.

Балкански бронз за Милена Миткова, хилядни лишиха Никол Андонова от отличие на 60 м

В бягането на 3000 метра Маринела Нинева завърши шеста с 9:44.77 минути.

Класиране на българските състезатели в отделните дисциплини на Балканиадата по лека атлетика в зала в Истанбул: жени: 60 метра: 4. Никол Андонова - 7.44 секунди, 14. Виктория Георгиева - 7.70 секунди 400 метра: 12. Дева-Мария Драгиева - 57.67 секунди 800 метра: 4. Лиляна Георгиева - 2:08.30 минути, 7. Полина Тодорова - 2:12.16 минути 3000 метра: 6. Маринела Нинева - 9:44.77 минути скок дължина: 3. Милена Миткова - 6.12 метра, 9. Пламена Чакърова - 5.72 метра траен скок: 12. Димана Йорданова - 12.59 метра скок височина: 1. Мирела Демирева 192 сантиметра, 13. Ирен Саръбоюкова - 170 сантиметра мъже: 60 метра: 8. Слави Мутафов - 6.81 секунди скок дължина: 5. Божидар Саръбоюков - 7.55 метра скок височина: 8. Божидар Саръбоюков - 205 сантиметра овчарски скок: 7. Евгени Енев - 5.00 метра троен скок: 6. Димитър Ташев -15.22 метра