Спартак (Плевен) се измъчи с Академик (Свищов)

Спартак победи Академик (Свищов) в Плевен с 2:1 в среща от 20-ия кръг на Северозападната Трета лига. Двубоят започна добре за лидера в първенството. Четвърт час след началния съдийски сигнал, капитана Иво Върбанов беше най-съобразителен при суматоха пред вратата на „студентите“ и откри резултата. Плевенчани владееха инициативата. Създадоха положения, но Преслав Антонов и Виктор Иванов ги пропиляха. Най-фрапантното беше на Цветан Митев, който преодоля последователно защитник и вратар, но не уцели празната врата. След почивката свищовския тим даде отпор. В 61-ата минута обаче получи гол, дело на Антонов след асистенция на Мариян Огнянов. После спартаковци заиграха на контраатака. В 76-ата минута лидерът на гостите Лилиян Маринов открадна топката в центъра, устреми се към плевенската врата и реализира за 2:1. В оставащото време футболистите на Академик опитаха финален натиск, но не се получи.

Спартак (Плевен) няма да подцени Академик (Свищов)