Академик срази Локо (Мездра) за половин час

Академик надигра Локомотив (Мездра) в Свищов с 3:0 в среща от 19-ия кръг на Северозападната Трета лига. Селекцията на Росен Илков изкова успеха за половин час през първото полувреме. Бърза контраатака завърши с голов удар на Алекс Стоянов в 7-ата минута. По идентичен начин удвои Александър Миланов, четвърт час по-късно. Лилиян Маринов постави точка на спора, нахлувайки от втора позиция в 36-ата минута. Още няколко положения за гол създадоха „студентите“ до почивката. След нея необяснимо се прибраха в защита, преодстъпвайки инициативата на съперника. „Железничарите“ натиснаха, като в определени периоди изпълняваха поредица от корнери, но така и не достигнаха до почетно попадение.

Академик (Свищов): Няма лесни съперници за нас