Защитаващият титлата си Карацев отпадна от Дубай още в първия кръг

Защитаващият титлата си Аслан Карацев от Русия отпадна в първия кръг на силния турнир по тенис за мъже на твърди кортове в Дубай (ОАЕ) с награден фонд близо 2.8 милиона долара. Карацев загуби от американеца Макензи МакДоналд с 5:7, 3:6, след като допусна четири пробива.

В следващия кръг МакДоналд ще играе с Филип Крайнович от Сърбия, който надделя над Малек Джазири (Тунис) с 6:7(4), 6:2, 6:4.

Поставеният под номер 4 в схемата Яник Синер от Италия спаси три мачбола при победата над Алехандро Давидович Фокина (Испания) с 4:6, 7:6(6), 6:3.

В тайбрека на втория сет Синер отстъпваше с 3:6, но спечели пет поредни точки и изравни резултата. Испанецът пък пропусна три възможности да затвори мача. Италианецът направи пробив за 4:2 в решителната трета част и приключи двубоя с втория си мачбол.

Руснакът Карен Хачанов също продължава във втория кръг след успех над Алекс де Минор (Австралия) с 6:3, 6:7(1), 7:5.

Номер 5 Хуберт Хуркач (Полша) елиминира Александър Бублик (Казахстан) с 6:3, 6:1, а Рикардас Беранкис (Литва) спечели срещу Ян-Ленард Шруф (Германия) с 6:1, 3:6, 6:3.

В първия кръг отпаднаха още Лойд Харис (Южна Африка) и Иля Ивашка (Беларус).