Нюкасъл затвърди добрата си форма срещу беззъб Уест Хам

Нюкасъл записа шести пореден мач без загуба в Премиър лийг, след като направи 1:1 с Уест Хам на "Лондон Стейдиъм". Тимът на Еди Хау изигра много силно първо полувреме, но се оказа изоставащ в резултата след гол на Крейг Доусън в 32-рата минута. В самия край на първото полувреме Джо Уилок изравни. През второто полувреме имаше доста битка и почти никакви положения, а Уест Хам пропусна шанса отново да се върне на четвъртото място. "Чуковете" остават само с една победа в последните си пет мача.

Курт Зума започна като титуляр за Уест Хам. Саид Бенрама и Райън Фредерикс замениха контузените Цоуфал и Лансини.

Нюкасъл бе без двама от най-силните си играчи. Киърън Трипуър претърпя операция заради фрактура на петата метатарзална кост на лявото стъпало, а точно преди двубоя стана ясно, че Сен-Максимен също е аут заради травма. Еди Хау бе направил общо три промени от мача с Астън Вила. Таргет, Крафт и Джейкъб Мърфи започнаха.

Въпреки кадровите проблеми Нюкасъл започна много силно и въобще през по-голямата част от първото полувреме гостите бяха по-добрият отбор. В първите минути удар на Жоелинтон отблизо бе спасен, а шут от Уилок бе отклонен в корнер в последния момент. В осмата минута и изстрел на Фрейзър бе блокиран от Зума. Уест Хам трудно изнасяше играта в тези първи минути.

"Чуковете" обаче бяха доста ефективни. В едно от първите си опасни нападания удар на Боуен срещна гредата, а в 32-рата минута домакините се възползваха за пореден път от една от най-силните си страни - статичните положения. Кресуел центрира от фаул, а Даоусън изпревари своя пазач и засече с глава.

В добавеното време на първата част Нюкасъл заслужено стигна до равенството. Райс отигра много лоша с глава топката след едно центриране в наказателното поле. Уилок успя някак да засече, топката чукна далечната греда, след което технологията на голлинията показа, че тя е преминала с целия си обем - 1:1.

Интересното бе, че през първата част "свраките" владееха топката в 60% от времето.

Второто полувреме бе доста по-скучно. Уест Хам контролираше повече топката, но домакините отново се представиха разочароващо в атака и не успяха да стигнат до никакви чисти положения. Така лондончани остават на петата позиция с точка по-малко, но и мач повече от Манчестър Юнайтед. Нюкасъл е вече на пет пункта над зоната на изпадащите.