Хебър отново допусна много, след което надигра руснаци

Отборът на Хебър (Пазарджик) отстъпи с 2:4 контролата срещу руския Ротор. Това бе третата проверка на “зелените” в Белек и втора, която бе загубена от руски тим, след като в първия спаринг Краснодар 2 разби с 5:2 българите. Попаденията за тима воден от Николай Митов бяха дело на Емануил Манев в 60-ата минута и на Тодор Чаворски в 90-ата минута. Юношата на “сините” се появи от пейката и първо асистира на Мотара, след което сам реализира дузпа в последните секунди.

Гол със задна ножица спаси Хебър срещу косовари

Герой за руснаците се превърна таранът Алексий Шеткин, който вкара хеттрик до 30-ата минута, а четвъртото попадение бе дело на Камил Мулин от дузпа. Всичките голове бяха преди почивката, както бе и срещу Краснодар, когато Хебър губеше с 1:5 на почивката, а второто вкара един гол за по-почетна загуба. Митов даде шанс на Ивайло Василев да пази 90 минути, но малшансът на пазаджаклии бе, че още в третата минута допуснаха гол, след което при следващите две атаки на Ротор резултатът набъбна на 0:3. През това време Хебър атакуваше, но без да стигне до гол. Лошата новина за Митов е, че Ивайло Тодоров и Октай Хамдиев напуснаха с травми преди почивката и увеличиха лазарета на хебърци.

Самият треньор се изнерви, тъй като отборът му допусна много елементарни грешки в защита, които костваха попаденията във вратата на "зелените"-

Хебър падна лошо в Турция

През втората част Хебър игра по-добре и пропусна няколко шанса, а в 60-ата минута Чаворски майсторски изведе Манев, който намали. Буквално в края нападателят с номер 99 вкара и от дузпа.

Следващата проверка е с полския Заглембие (Сосновец) на 1 февруари.

ХЕБЪР: Ивайло Василев, Ивайло Тодоров, Радослав Терзиев, Ивайло Найденов, Георги Търтов, Александър Бастунов, Емануил Манев, Евгени Игнатов, Живко Петков, Октай Хамдиев, Китан Василев. Резерви: Петър Дебърлиев, Стойчо Папазов, Иван Дишков, Цветелин Тонев, Тодор Чаворски, Васил Геров, Богомил Божуркин.