Гол със задна ножица спаси Хебър срещу косовари

Отборът на Хебър (Пазарджик) завърши 1:1 с косоварите от Дукаджини във втората си проверка на подготвителния лагер в Турция. Гол със задна ножица на Ивайло Михайлов в 60-ата минута донесе равенството за тима на Николай Митов, който три минути по-рано бе допуснал попадение в своята врата, дело на Чибуезе.

Играчите на тима от Пазарджик бяха по-активни по-голямата част от мача, но не успяха да стигнат до победата, като в 80-ата минута беше подмината чиста дузпа за игра с ръка на бранител на осмия в шампионата на Косово.

Лошата новина за Ники Митов е, че буквално три минути преди срещата Емануил Манев, който трябваше да започне като титуляр, стъпи накриво и се контузи. Така на дясното крило стартира Китан Василев без дори да е загрявал.

Петър Дебърлиев бе вратар, а Търтов, Ради Терезиев, Ивайло Тодоров и капитанът Тонве бяха в защита. Олег Димитров и Найденов действаха като опорни полузащитници, а Хамдиев, Василев бяха на двата фланга. Тодор Чаворски пък игра зад Ивайло Михайлов.

Именно Тото създаде най-добрата възможност преди почивката, но плътният му изстрел бе избит от вратаря, а при добавката Найденов пропусна да вкара първото си попадение за клуба.

В средата първата част двата отбора си спретнаха меле, но бързата намеса на двамата треньори предотврати скандали.

След направените смени нигериецът Чибуезе се възползва от грешка в защитата на Хебър и прониза резервния вратар Ивайло Василев. Три минути по-късно Михайлов със задна ножица изравни, като интересното е, че първоначално при атаката на българите бе вдигната засада, но впоследствие реферът свали флага.

Косоварите, за които се появи бившият играч на ЦСКА Николич, пропуснаха също две добри възможности за гол.

Така Хебър записа равенство във втората си контрола, но след тежката контузия на Жак Пехливанов, Манев също получи травма, а от щаба на тима се надяват тя да отшуми в следващите дни.