Новак Джокович с втора тренировка в Мелбърн

Световният номер 1 при мъжете Новак Джокович продължава подготовката си за Откритото първенство на Австралия. Сръбската тенис звезда проведе втора тренировка на "Род Лейвър Арина” ден след като федералният съд в Мелбърн отмени анулирането на входната му виза в страната. Заниманието на Джокович бе закрито за външни лица и бе единствено заснето с дрон на местната федерация Тенис Австралия.

Бившият водач в световната ранглиста Анди Мъри заяви, че решението на съда по казуса с Джокович е положително, но все още има детайли, които трябва да бъдат изяснени.

"Сигурен съм, че ще чуем повече от Новак в следващите дни. Надявам се, че той може да продължи напред. Изглежда ще може да играе и да участва на Откритото първенство на Австралия", коментира Мъри.

Всъщност Новак Джокович все още е заплашен от депортиране от Австралия, тъй като министърът на имиграцията Алекс Хоук продължава да обмисля дали да използва пълномощията си да анулира еднолично визата на сърбина.

Още от Тенис

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти