Надал срещу №104 в света в първия си мач на сингъл от август насам

Квалификантът Рикардас Беранкис отстрани Маркос Хирон (САЩ) след победа със 7:5, 6:4 в мач от първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Мелбърн, Австралия.

Литовецът проби полуфиналиста от “София Оупън” три пъти, за да спечели оспорвания първи сет, което му даде шанс да приключи срещата за 91 минути.

Беранкис, който заема 104-то място в световната ранглиста, ще се изправи срещу Рафаел Надал във втория кръг в Мелбърн. Испанецът, който е носител на общо 20 титли от турнирите от "Големия шлем", не е играл от миналия август.

Вчера той записа победа на двойки заедно със сънародника си Жауме Мунар, а след мача се извини на феновете, че му е забранено да дава автографи.

Австралиецът Джордън Томпсън направи обрат срещу своя сънародник Кристофър О'Конъл след 1:6, 7:5, 6:4, докато представителят на домакините Алексей Попирин се наложи срещу Стефано Травалия от Италия със 7:6 (5), 6:3.

Напред продължава и испанецът Жауме Мунар, който записа първа победа от три мача срещу бившия №3 в света Кевин Андерсън. Мунар спечели с 6:4, 6:4 за час и 50 минути и в следващия кръг ще играе с “щастливия губещ” Хенри Лааксонен.

Словакът Алекс Молчан, финалист в Белград (загуба от Джокович) миналия сезон, от своя страна се справи с италианския квалификант Андреас Сепи с 6:4, 6:7(6), 6:3 и си осигури среща във втория кръг срещу четвъртия поставен Давид Гофен.

Още от Тенис

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти