Локомотив (София) живна с първа победа от септември насам, над Арда надвисват облаци

Отборът на Локомотив (София) победи с 2:0 Арда в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. “Железничарите” стигнаха до първи успех от повече от два месеца и половина. Последният успех преди днешният бе на 27 септември срещу Славия. Попаденията днес паднаха преди почивката, когато точни бяха Матеус и Селсо Рапосо.

Домакините започнаха по-активно срещата и логично стигнаха до попадение. В 16-ата минута при едно центриране от ъглов удар Матеус се извиси над защитата на Арда и откри с глава.

В 33-ата "железничарите" удвоиха. Октавио изведе Александър Александров по левия фланг, който от трудна позиция успя да центрира отлично към Селсо Рапосо, който засече кълбото в мрежата - 2:0.

През втората част Арда започна по-активно да действа, но и защитата на домакините игра стабилно. Локо от своя страна действаше опасно на контраатака и можеше да стигне до трети гол. Пинсон центрира добре към Александров, който от непосредствена близост стреля с глава, но право в Караджов, който спаси.

Арда имаше няколко опасни атаки, но така и не успя да намали резултата и оттам да търси поне точката. На няколко пъти и Любенов действа стабилно, когато трябваше да се намесва.

С победата си днес Локомотив събра 18 точки в актива си и вече заема 12-а позиция. Арда от своя страна остава с една победа в последните си пет мача и първата шестица започва да се отдалечава. Към момента играчите на Славко Матич са девети с 21.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:0 АРДА1:0 Матеус (16)2:0 Рапосо (33)

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Любенов, 13. Рапосо, 5. Кацикас, 6. Крачунов, 4. Орачев, 26. Милошев, 22. Семерджиев, 89. Матеус, 58. Октавио, 7. Александров, 93. Пинсон

АРДА: 12. Караджов, 25. Кики, 18. Рубежич, 4. Стоев, 8. Желев, 33. Тилев, 77. Юруков, 70. Иванов, 17. Коконов, 10. Ковачев, 9. Делев