Нюкасъл се размина с успеха срещу Норич

Отборът на Нюкасъл се размина с първи успех от началото на сезона в Премиър лийг, след като завърши 1:1 срещу Норич у дома в двубой от 14-ия кръг. Така “свраките” останаха последни в класирането с актив от 7 точки, докато Норич е 18-и с 10. Двубоят започна кошмарно за Нюкасъл, като воденият от Еди Хау тим остана с човек по-малко още в 9-ата минута заради директен червен картон на Киърън Кларк. Това наложи и ранна смяна, като на мястото на Райън Фрейзър влезе бранителят Федерико Фернандес. Резултатът остана 0:0 до края на първото полувреме, а всичко най-интересно предстоеше. Половин час преди края на срещата Нюкасъл получи право да изпълни дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. Реферът Андрю Мадли не взе веднага решението, а едва след преглед на ситуацията с ВАР. Зад топката застана Калъм Уилсън, който стреля в центъра на вратата и макар стражът на Норич Тим Крул да успя да играе с топката, но тя влетя в мрежата зад гърба му след рикошет в напречната греда.

Малко по-късно Нюкасъл беше пред отбелязването на втори гол след остра контраатака, но ударът на Уилсън мина над вратата. Така се стигна до 79-ата минута, когато Теему Пуки изравни за Норич. Стражът на Нюкасъл Мартин Дубравка отрази първия удар към вратата си, но при последвалото разиграване в наказателното поле футболистите на Норич стигнаха до изравнителното попадение. До края и двата отбора имаха своите възможности, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.