Аугсбург взе глътка въздух с голяма победа

Аугсбург постигна втората си победа от началото на сезона в Бундеслигата и първа за последните пет мача, след като спечели с 4:1 домакинството си на Щутгарт.

Гостите започнаха по-добре и поведоха още в седмата минута, когато Крис Фюрих откри резултата. Постепенно Аугсбург взе инициативата и след половин час игра Рийс Оксфорд изравни след удар с глава. Домакините не стигнаха до ново попадение преди почивката, но се развихриха през второто полувреме.

Капитанът на Аугсбург Джефри Хаулеу реагира най-бързо при една ситуация в 53-ата минута и изведе тима си напред в резултата. Домакините се разминаха с нов гол малко по-късно, когато английският младежки национал Клинтън Мола изби от голлинията. Влезлият като резерва Флориан Нидерлехнер сложи точка на спора в 72-ата минута. Той се разписа с удар отблизо, а в 81-ата минута Финбогасон отбеляза първия си гол за сезона.