Дунав се разправи с Волов за десет минути

Дунав спечели с 2:0 в Русе срещу Волов (Шумен) в двубой от деветия кръг и затвърди лидерската си позиция в Североизточната Трета лига. Селекцията на Мартин Цирков изкова успеха за десетина минути през първото полувреме. Четвърт час след началния съдийски сигнал русенски футболист центрира, всички се разминаха с топката и тя попадна у Мирослав Георгиев, която я насочи в шуменската мрежа. В 26-ата минута Теодор Костов овляда подадената по диагонала топка от Георги Вълчев и хладнокръвно вкара втория гол. Още няколко възможности проиграха домакините. Вратарят им обаче спаси по две опасности в двете полувремена. След почивката русенци доста намалиха оборотите.

Стартови състави: Дунав – 12. Винченцо Ангелов, 5. Георги Вълчев, 3. Василен Марков, 18. Мирослав Георгиев, 22. Симеон Иванов, 11. Диян Димов (капитан), 8. Станислав Вълчев, 23. Мартин Иванов, 9. Преслав Петков, 26. Теодор Костов, 20. Йордан Димитров. Треньор – Мартин Цирков Волов Шумен – 1. Стефан Петков, 6. Симеон Савов (капитан), 4. Михаил Венков, 3. Мартин Кръстев, 20. Боян Димов, 8. Христо Александров, 7. Алекс Наков, 5. Ивайло Иванов, 22. Христо Димитров, 19. Живко Парашкевов, 11. Иван Цонев. Треньор – Николай Николов