Балджийски спря негативната серия на Ботев (Ихтиман) в Банско

Тимът на Ботев (Ихтиман) прекъсна негативната си серия от три мача без победи и без отбелязан гол. Играчите на Валери Свиленов надвиха с 2:1 Банско като гост от 10-ия кръг на Югозападната Трета лига. На стадион “Свети Петър” ихтиманци поведоха след гол с глава на Борислав Балджийски, който бе точен в 48-ата минута. Попадението е негово второ през тази кампания. Малко по-късно в 59-ата минута Станислав Катранков удвои с акробатичен изстрел след центриране от корнер. Буквално в самия край на срещата домакините вкараха почетен гол чрез Марио Димитров. Бранителят също беше точен с глава след центриране от ъглов удар.

Това бе третата победа за гостите през тази кампания, докато домакините запиха пето поражение. Успехът изкачи Ботев (Ихтиман) на 12-то място с 12 точки, докато Банско се свлече на 13-то място с 11 точки.