Павликени взе съседското дерби с Левски

В Павликени едноименният тим спечели с 3:1 срещу съседите от Левски (Левски) в мач от петия кръг на Северозападна Трета лига. Първата част протече равностойно. Четвърт час след началния съдийски сигнал Октай Азисов пропусна да открие резултата. После Симеон Иванов и Тодор Чирпанов също не се справиха в завършващата фаза. Това все пак се случи в края на полувремето, когато Йордан Йорданов проведе рейд по левия фланг и подаде на Иванов, който този път беше точен – 1:0. По идентичен начин със същите изпълнители резултата стана 2:0 в 62-ата минута. След това гредата помогна на левскарите. Последва затишие на терена. В 86-ата минута интригата отново се завърна след гола с глава на Тихомир Тодоров за 2:1. Накрая обаче резервата Димитър Динев беше най-съобразителен в суматохата и реализира третия гол за Павликени.

Стартови състави:

Павликени: 25. Христо Христов, 32. Атанас Фиданин, 4. Хюсеин Вейсов, 17. Ивайло Маринов, 21. Октай Азисов, 8. Даниел Йорданов, 5. Йордан Йорданов, 22. Тодор Чирпанов, 11. Красен Трифонов (капитан), 14. Симеон Иванов, 77. Мартин Ширтев.

Треньор – Мартин Кръстев

Левски: 1. Васил Тодоров, 21. Цветослав Игнатов, 5. Веселин Митев, 70. Теодор Михайлов, 11. Джанко Танев, 15. Тихомир Тодоров, 10. Траян Димитров, 8. Ивайло Раденцов (капитан), 9. Антонио Иванджиков, 7. Леон Илиев, 20. Евгени Систов.