Торино се нуждаеше от дузпи, за да пребори 10 от Кремонезе, провал за Парма за Купата на Италия

Торино се класира по най-трудния възможен начин за втория кръг в турнира за Купата на Италия. Това се случи чак след изпълнение на дузпи след нулево реми с Кремонезе в редовното време и продълженията.

“Биковете” така и не успяха да отбележат гол, макар гостите да играха с човек по-малко от 63-ата минута, когато Баез бе изгонен. В 116-ата минута домакините получиха и дузпа, която бе пропусната от Мандрагора.

В крайна сметка се стигна до изпълнение на дузпи, за да бъде определен победител. Там играчите на елитния клуб показаха по-здрави нерви и с 4:1 точни изстрела успяха да стигнат до успеха, за да си уредят среща с победителя от сблъсъка между Сампдория и Алесандрия.

По-рано през деня пък Парма отпадна безславно от турнира. Тимът допусна загуба с 1:3 на своя “Енио Тардини” от Лече. Брунета даде преднина на пармалатите в 7-ата минута, но гостите обърнаха нещата в своя полза чрез Кода (9 и 76) и Туя (40). Следващият съперник на Лече ще бъде Специя.