Антонела Палмисано спечели втора титла на 20 км спортно ходене

Италия спечели втора титла на 20 километра спортно ходене на Олимпийските игри в Токио, след като Антонела Палмисано спечели състезанието при дамите. В четвъртък Масимо Стано взе златния медал в мъжката дисциплина.

Палмисано, първа олимпийска шампионка за Италия в спортното ходене за жени, спечели с време 1:29:12 часа и изпревари с 25 секунди Сандра Аренас (Колумбия).

Хун Лю (Китай) завърши на третото място с 1:29:57 часа и не успя да защити първото си място от Рио де Жанейро. Освен титла в Бразилия и трето място в Токио, 34-годишната лекоатлетка спечели и още един бронзов медал от Лондон 2012. Лю има три златни и две сребърни отличия на световни първенства, както и две титли на Азия.

Фаворитката Цзяюй Ян (Китай) пък се движеше почти успоредно с Палмисано през по-голямата част от дистанцията, но свърши силите към края и финишира 12-а. През март тя постави нов световен рекорд с 1:23:49 часа, но днес бе с 8 минути и 5 секунди по-бавна.