Павликени излъга Етър II, но загуби лидерите си

В Павликени едноименният тим спечели с 2:1 срещу втория състав на Етър (Велико Търново). Неприятното за домакините са контузиите на капитана Красен Трифонов и голмайстора Стефан Гинчев. Мачът започна отлично за селекцията на Мартин Кръстев. Още в 30-ата секунда Мартин Ширтев откри резултата. 20 минути по-късно Гинчев напусна контузен. По същата причина Трифонов го последва на скамейката в 25-ата минута. Тогава пък Йордан Йорданов подаде топката пред празната врата и Симеон Иванов покачи на 2:0. В 38-ата състезателят на Етър Ивалин Петков отправи параболичен удар и топката уцели гредата. Секунди преди почивката 17-годишния Александър Гугучков наказа неразбирателство между вратаря Венци Димитров и Атанас Фиданин за 2:1. През втората част юношеската формация на „болярите“ имаше превес, но не стигна до изравнителен гол. Накрая Калоян Ненчев стреля със странична ножица, но на сантиметри покрай вратата.