Левски разпиля Локо (Сф) на "Герена"

Отборът на Левски разби с 4:0 Локомотив (София) в контрола между двата тима на помощното игрище на стадион “Георги Аспарухов”. Ивайло Найденов (21), Марин Петков (23), Билал Бари (51) и Патрик-Габриел Галчев (66) бяха точни за победителите. Капитанът Радослав Цонев изпусна дузпа в 64-ата минута, а и гредата веднъж спаси гостите след изстрел на Марин Петков. Преди почивката пък попадение на “червено-черните” бе отменено поради нарушение в атака.

Това е втора победа за “сините” през тази подготовка, които вече надвиха Локомотив (Пловдив) с 1:0, а преди дни изпуснаха успеха в последните минути срещу Ботев (Пловдив) - 1:1.

Борислав Цонев, който отбеляза попадението в предната проверка срещу Ботев (Пловдив) има проблем и не взе участие в мача. Валери Божинов също е с травма от мача с "канарчетата" и изгледа срещата от трибуните.

Треньорът Живко Миланов направи само една промяна от контролата с Ботев (Пд). Каращият пробен период Христофор Хубчев започна вместо Боби Цонев. Отново 16-годишният Петър Андреев бе вратар, а Патрик-Габриел Галчев, Симеон Славчев, Георги Александров и Христофор Хубчев бяха в защита. Ивайло Найденов и Радослав Цонев бяха опорните халфове. Марин Петков, Здравко Димитров и Билал Бари действаха зад Мартин Петков.

Пред пълните трибуни на втори терен на “Герена” домакините доминираха от първата минута. След няколко удара извън целта Найденов даде аванс на “сините”. Той бе точен с глава в 21-ата минута, когато се възползва от отлично центриране на десния защитник в този мач Галчев.

Буквално в следващата си атака Левски удвои. Играчите на “червено-черните” сбъркаха в центъра на терена и топката попадна в Бари, който изведе Марин Петков. 17-годишният талант стреля силно в горния ляв ъгъл на Любенов и не остави шансове на вратаря на “железничарите”. Това се случи в 23-ата минута, а в 28-ата минута сантиметри разделиха Галчев от трети гол за домакините.

Секунди по-рано за фаул срещу Андреев бе отменено попадение на Милошев и така резултатът остана 2:0.

Втората част продължи под диктовката на играчите в синьо, които вкара трети гол в 51-ата минута. Негов автор стана Билал Бари, който се възползва от грешка на Мики Орачев и майсторски прехвърли Любенов. Левият защитник не се ориентира при дълго подаване на Димитров и с глава изведе Бари, който пък вкара второто си попадение от три контроли това лято.

Агитката на Левски пък запали факли и създаде прекрасна атмосфера по трибуните. Срещата дори бе спряна за две минути, тъй като нямаше добра видимост.

В 64-ата минута Левски получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Здравко Димитров. Зад топката застана Радослав Цонев, но вратарят Любенов спаси. Последва и добавка на Мартин Петков, но ударът на младока срещна горната греда.

Все пак две минути по-късно "сините" стигнаха до четвърти гол. Патрик-Габриел Галчев получи пас в наказателното поле отляво и технично прати топката в обратния ъгъл на току-що влезлия на терена Цветомир Витков.

Малко по-късно Галчев можеше да отбележи още един гол, но далечният му удар се спря в гредата и след това мина покрай голлинията.

Няколко минути преди края Раполсо влезе остро в краката на Димитров, което вбеси Галчев и част от агитката, които искаха саморазправа с бразилеца. За радост до сериозни проблеми не се стигна, като Живко Миланов и Веско Минев се намесиха, за да укротят своите играчи и феновете.

Секунди по-късно срещата завърши, а феновете на Левски влязоха на терена, за да се снимат и със своите любимци и да вземат автографи от играчите на Миланов. Следващата проверка на Левски е срещу Левски (Лом) в събота от 11:00 часа.

ЛЕВСКИ - ЛОКО (СФ) 4:01:0 Найденов (21)2:0 Марин Петков (23)3:0 Бари (51)4:0 Галчев (66)

ЛЕВСКИ: Петър Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Симеон Славчев, Георги Александров, Христофор Хубчев, Ивайло Найденов, Радослав Цонев, Марин Петков, Мартин Петков, Здравко Димитров, Билал Бари Резерви: 12. Николай Кръстев, 24. Томислав Папазов, 27. Асен Митков, 30. Димитър Андонов, 32. Денис Динев, 45. Илия ДимитровЛОКОМОТИВ (София): Александър Любенов, Селсо Рапосо, Марио Петков, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Валентин Николов, Владимир Семерджиев, Красимир Милошев, Александър Александров, Христо Иванов, Карим БухмидиРезерви: 1. Цветомир Витков, 11. Раел Лолала, 14. Християн Чипев, 15. Лука Иванов, 45. Жан Пол, 16. Михалис Джианитидис, 77. Мартин Стоилов, 27. Джоната Машадо