Андреев спаси 4 мачбола, но отпадна в 1-вия кръг на "Чалънджър"

Българинът Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в германския град Брауншвайг с награден фонд 66 640 евро.

Поставеният под номер 5 Андреев загуби от поляка Даниел Михалски с 6:7(5), 6:7(6) в драматичен и оспорван мач, продължил малко повече от два часа и половина.

Българинът навакса пробив пасив при 5:6 гейма в първия сет, но в последвалия тайбрек Михалски стигна до успеха със серия от три поредни точки.

Във втората част Андреев реализира брейк за 2:1, но допусна обрат и при 5:3 полякът сервираше за победата. Той пропусна мачбол и Андреев изравни за 5:5. При 5:6 българинът отрази още три мачбола, след като навакса пасив от 0:40 при собствен сервис. Така се стигна до втори тайбрек. В него българинът имаше три поредни сетбола, след като поведе с 6:3, но със серия от пет последователни точки Михалски стигна до успеха.

Това продължи лошата серия на Андреев напоследък, като от края на май насам той има само един успех в шест мача.