Берое се запъти към требъл след фантастичен обрат над Монтана

Баскетболният отбор на Берое поведе с 1-0 във финалната серия за титлата в женското първенство. Възпитаничките на Таня Гатева измъкнаха успеха в мач №1 срещу големия си съперник Монтана с крайното 79:76 (15:20, 17:24, 31:18, 16:14) след изумителен обрат като гости в зала "Младост".По този начин старозагорки се доближиха на две победи от златото, което се решава във формат три победи от пет мача. Двубой №2 между Монтана и Берое е в неделя от 18:00 и отново ще се проведе в зала "Младост" в Северозапада.Старозагорки направиха първа крачка към требъл през този сезон, след като вече спечелиха Купата на България и трофея в Адриатическата лига.Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като през първите 20 минути отборът на Стефан Михайлов наложи тотален контрол върху събитията, успявайки да достигне до разлика от 14 точки в своя полза. В третата четвърт обаче Берое започна да разчита играта на своя противник, като отбеляза 31 точки в периода, лимитира Монтана до едва 17 и по този начин поведе със 63:62. Последната част от мача бе много оспорвана, като 1:30 минути преди края на двубоя резултатът беше равен при 75:75. Точни изстрели от наказателната линия на Жаклин Златанова и Матеа Тавич, в комбинация с пропуски от страна на Монтана, донесоха победата в мач №1 на страната на Берое след 79:76.Жаклин Златанова поведе "зелените" с "дабъл-дабъл" от 22 точки, 11 борби и 4 асистенции. Матеа Тавич вкара 17 точки, Гергана Иванова добави 12/5/5, а Виолина Кочева и Сара Буут (15 борби) нанизаха по 10 точки. Изабела Рамона бе навсякъде за Монтана със своите 27 точки, 14 борби и 5 асистенции, които обаче не бяха достатъчни за победата. Христина Иванова добави 16 точки, 11 овладени топки и 6 завършващи подавания, а с 10 точки от пейката се включи Евгения Нацкина.МОНТАНА 2003: Виктория Стойчева 5, Изабела Рамона 27, Христина Иванова 16, Габриела Николова 3, Димана Макариева 6 (Евгения Нацкина 10, Снежана Алексич 6, Александра Петрова 3, Дебора Филипова)БЕРОЕ: Матеа Тавич 17, Виолина Кочева 10, Радостина Христова 4, Жаклин Златанова 22, Сара Буут 10 (Гергана Иванова 12, Карина Константинова 2, Теодора Динева 2, Преслава Колева)СТАТИСТИКАСнимка: Владимир Иванов, Sportal.bg