Янтра срази Спартак (Плевен) в Полски Тръмбеш

Янтра (Полски Тръмбеш) победи с 3:1 гостуващия му Спартак (Плевен) в мач от 23-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Домакините откриха резултата още в началните секунди. Тогава защитниците на съперника разиграваха топката, Ростислав Данчев я открадна, подаде на Бранислав Ботев, който беше фаулиран в наказателното поле. Любомир Генчев пък реализира отсъдената дузпа.

В следващите 25 минути подпомогнати от силния вятър, гостите наложиха натиск, изпълниха по 5 корнера и фаула пред противниковата врата и в крайна сметка заличиха пасива. Това се случи в 26-ата минута, когато капитана им Иво Върбанов реализира с глава след центриране от корнер. В 35-ата минута Генчев проведе самостоятелна акция и подаде топката Данчев, който стреля неспасяемо от границата на наказателното поле – 2:1.

Преди това попадение Спартак загуби най-опитния си футболист – Иво Иванов, който напусна терена контузен. В оставащите минути до почивката на терена преобладаваше битката и агресията. Така продължи двубоя и през второто полувреме. Този път вятъра беше съюзник на Янтра и атаките бяха предимно към плевенската врата. При една от тях 71-ата минута Генчев шутира от воле от 30 метра за окончателното 3:1. Успехът изкачи тима от Полски Тръмбеш на трето място в класирането.