Блестящ гол помогна на Уулвс да си отмъсти на "светците" (видео)

Блестящ гол на Педро Нето донесе победата на Уулвърхамптън с 2:1 при гостуването на Саутхамптън. Португалецът се разписа след индивидуален пробив в 66-ата минута. Отборът на Нуно Еспирито Санто осъществи пълен обрат през второто полувреме, след като губеше на почивката след попадение на Дани Ингс в 25-ата минута. Рубен Невеш изравни от дузпа в 53-ата минута. Успехът е бърз реванш на "вълците", които преди три дни бяха отстрани от Саутхамптън в Купата на Англия. Победата е едва втора за Уулвс в последните 11 мача на тима във Висшата лига. Тя ги изкачи над днешния им съперник и вече са на 12-а позиция. За отборът на Ралф Хазенхютъл това е шеста поредна загуба в първенството.

Това бе среща на две полувремена. През първото домакините имаха предимство и откриха след великолепно изпълнение на Ингс. Той засече от въздуха центриране на Стюърт Армстронг. След почивката съдията даде спорна дузпа за игра с ръка на Райън Бертранд. Рубен Невеш бе точен от бялата точка и изравни, а от този момент Саутхамптън имаше проблеми. Защитата на "светците" за пореден път изпитваше затруднения. Гостите пък промениха играта си през втората част и взеха инициативата. Те започнаха да поемат повече рискове и така се стигна до гола на Нето. 20-годишният португалец развинтни защитата на съперника и с удар от малък удар изненада Макарти. СТАТИСТИКА КЛАСИРАНЕ