Сензация за Купата на краля! Третодивизионният Алкояно изхвърли Реал Мадрид

Третодивизионният Алкояно сътвори сензацията в 1/16-финалите на турнира за Купата на краля в Испания, след като отстрани шампиона Реал Мадрид след продължения на собствения си стадион. В редовното време двубоят завърши 1:1, а в продълженията с човек по-малко Алкояно стигна до пълен обрат и продължава напред в турнира.Голът за мадридчани отбеляза Едер Милитао в самия край на първото полувреме. Десет минути преди края на редовното време Хосе Солбес изравни за домакините и вкара мача в продължения. В тях нещата не изглеждаха добре за Алкояно, особено след като отборът остана с човек по-малко, но в 115-ата минута Реал плати за разсеяната си игра. Тогава Хуанан вкара за 2:1 и мадридчани нямаха време за реакция, след като проспаха цели два часа преди това.Така Реал Мадрид стана втората елитна жертва за Алкояно, който отстрани Уеска с 2:1 на свой терен в предишния кръг. Любопитен факт е, че треньорът на Реал Зинедин Зидан не е печелил никога Купата на краля като играч и треньор по време на престоя си на "Сантяго Бернабеу". Като футболист той има два загубени финала, а като треньор е стигал най-много до четвъртфинал.