Севиля влезе в зона Шампионска лига след успех над Алавес (видео)

Отборът на Севиля влезе в зона Шампионска лига, след като постигна труден успех като гост над Алавес с 2:1 в двубой от 19-ия кръг. Домакините можеха да стигнат до равенство в края на "Естадио Мендисороса", но вратарят на андалусийци Ясин Буну спаси дузпа. Така Севиля събра 33 точки и измести Виляреал от четвъртата позиция. Алавес пък е 17-и с 18 точки. Андалусийците са само на точка зад третия Барселона и на 8 след лидера Атлетико Мдарид.Желаният от английския Уест Хам Юсеф Ен-Несири даде ранен аванс за гостите, след като се разписа още в третата минута. Едгар Мендес върна равенството в 12-ата, но с гол на Сусо в 30-ата Севиля отново излезе напред в резултата. През второто полувреме топката влезе за трети път във вратата на Алавес, но автоголът на Наваро беше отменен след намесата на ВАР заради извършено нарушение преди отбелязването му.Това се случи в 82-ата минута, а в последната от редовното време домакините получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка на Жул Кунде. С изпълнението се нагърби Хоселу, но ударът му беше спасен и така Севиля си тръгна с трите точки. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ГОЛМАЙСТОРИ