Севиля влезе в зона Шампионска лига след успех над Алавес (видео)

Отборът на Севиля влезе в зона Шампионска лига, след като постигна труден успех като гост над Алавес с 2:1 в двубой от 19-ия кръг. Домакините можеха да стигнат до равенство в края на "Естадио Мендисороса", но вратарят на андалусийци Ясин Буну спаси дузпа. Така Севиля събра 33 точки и измести Виляреал от четвъртата позиция. Алавес пък е 17-и с 18 точки. Андалусийците са само на точка зад третия Барселона и на 8 след лидера Атлетико Мдарид.

Желаният от английския Уест Хам Юсеф Ен-Несири даде ранен аванс за гостите, след като се разписа още в третата минута. Едгар Мендес върна равенството в 12-ата, но с гол на Сусо в 30-ата Севиля отново излезе напред в резултата.

През второто полувреме топката влезе за трети път във вратата на Алавес, но автоголът на Наваро беше отменен след намесата на ВАР заради извършено нарушение преди отбелязването му.

Това се случи в 82-ата минута, а в последната от редовното време домакините получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка на Жул Кунде. С изпълнението се нагърби Хоселу, но ударът му беше спасен и така Севиля си тръгна с трите точки.