Локо (Пд) на Тунчев загуби от Берое (галерия+видео)

Берое надви Локомотив (Пд) с 3:1 като гост в контролна среща, играна на "Лаута". Алиун Фал (35) даде аванс за гостите, а Кукула (51) удвои. Лукас Салинас (61) намали изоставането на пловдивчани. Еривалдо (87) вкара трети гол във вратата на "смърфовете". Този двубой беше и неофициален дебют за новия наставник на "смърфовете" Александър Тунчев, който пое отбора след напускането на Бруно Акрапович.

Тунчев не можеше да разчита на повиканите в националния отбор на България Мартин Луков, Димитър Илиев и Бирсент Карагарен. Парвиз Умарбаев пък е с националния отбор на Таджикистан.  Снощи стана ясно, че Георги Ангелов от състава на Берое също ще се присъедини към лагера на националния отбор и по този начин Димитър Димитров днес можеше да разчита на лимитиран откъм бройка състав. С националния отбор на България са още Александър Цветков, Александър Василев и Християн Василев. Гаюс Макоута и Стивън Фуртадо също са със своите национални отбори. Заради контузии срещата днес пропуснаха още Ибрахима Конте, Теди Мезаг и Еривалдо.@@@ Първото сериозно положение в мача бе на сметката на Локомотив. В 8-ата минута Николай Николаев центрира много добре в наказателното поле, а там Момчил Цветанов засече с глава. Топката обаче премина покрай лявата греда. В следващите минути положения пред двете врати липсваха, а "смърфовете" владееха повече топката.  В 30-ата минута Берое организира добра атака, при която Иван Минчев намери Али на десния фланг. Защитникът центрира, а топката се отби в Милош Петрович и описа много неприятна за Илко Пиргов парабола. За щастие на вратаря топката не влезе във вратата му, а кацна върху напречната греда и излезе в аут.  Пет минути по-късно Берое поведе в резултата с гол на Алиун Фал. До попадението се стигна след грешка на Илко Пиргов, който се засуети при върната към него топка и поднесе кълбото в краката на Ерсон Коста-Кукула. Последва меко центриране в наказателното поле, което намери Алиун Фал, а нападателят се разписа с крак с хубав удар от въздуха.

ЛОКОМОТИВ - БЕРОЕ 1:3